Zachować zdrowe włosy

Już we wczesnym Antyku fryzura symbolizowała piękno i zdrowie fizyczne. Od czasów zaś Samsona u mężczyzny uosabia ona siłę męską, podczas gdy u kobiet – jak u Wenus – jest ucieleśnieniem piękna i zmysłowości. Wyrastają z cebulki, umiejscowionej w tkance podskórnej, to jest tkance tłuszczowej położonej pod skórą właściwą. Oglądanie z bliska owłosienia wywołuje podziw. Składa się na nie około 100 000 włosów – bardzo cienkich, lecz niewiarygodnie mocnych. Każdy włos o grubości powyżej 0,1 milimetra wytrzymuje obciążenie 100 gramów. Tak więc wszystkie włosy mogłyby udźwignąć do 12 ton. Każdy włos składa się z łodygi o złożonej budowie, utworzonej z nakładających się na siebie warstw bogatych w keratynę i nie przepuszczających wody. Zewnętrzna warstwa włosa, złożona z łusek, warunkuje mniejszą lub większą jego porowatość oraz połysk.
Cebulka włosa jest niezmordowanym robotnikiem. Dziennie traci się kilka włosów. Porost włosów jest warunkowany właściwym funkcjonowaniem hormonów płciowych, dopływem krwi i innymi, słabo jeszcze rozpoznanymi czynnikami wzrostu.

Witaj na moim serwisie! Blog poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących stylizacji i i urody. Bedę zamieszczała wpisy urodowo-modowe. Zapraszam do pozostania ze mną na dłużej!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)