Młody wygląd – luksus czy potrzeba?

Większość kobiet po przekroczeniu 35 lat życia odczuwa pragnienie, by nadal wyglądać młodo.  Odbicie w lustrze jest też spojrzeniem w głąb siebie. U osoby nadwrażliwej i skłonnej do lęku odkrycie pierwszych zmarszczek czy pierwszych siwych włosów może wywołać niepokój lub nostalgię. Nasz obraz w oczach innych osób, czasami pobłażliwych, innym razem bezlitosnych, też ma znaczenie. Chęć przeciwdziałania starzeniu się przyjmuje nieraz postać lęku, obsesji czy chorobliwej determinacji. Młody wygląd staje się nieodzownym elementem współzawodnictwa na polu zawodowym, gdzie młodość kojarzy się z dynamizmem i gdzie doświadczenie starszych nie stanowi już trwałej wartości przedsiębiorstwa. Dotyczy to wszystkich zawodów, nie tylko sceny czy mediów. Czy pielęgnacja estetyki wyglądu to luksus? Czy nie czujemy się zażenowani używając do celów kosmetycznych lekarstw przeznaczonych do leczenia chorób? Tego typu odczucia są ciągle bardzo rozpowszechnione wśród ogółu społeczeństwa.
Niewątpliwie wiążą się one także z obawą przed popełnieniem błędu, polegającego na chęci wydawania się młodszym, niż się jest w rzeczywistości… Lecz jakże cieszymy się, gdy uda się to uczynić w sposób naturalny!  Poważną przeszkodą w systematycznej trosce o zachowanie estetyki wyglądu są wysokie koszty medykamentów, a zwłaszcza chirurgii plastycznej, zazwyczaj nie refinansowane przez ubezpieczenie społeczne. Młody wygląd dotyczy skóry, włosów, a także zębów, nóg i całej sylwetki.

Witaj na moim serwisie! Blog poświęcony jest modzie i urodzie. Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących stylizacji i i urody. Bedę zamieszczała wpisy urodowo-modowe. Zapraszam do pozostania ze mną na dłużej!